Manchester United u Ligi prvaka

United razbio Brugge, Rooney postigao hat-trick

Manchester United je bez problema izborio grupnu fazu Lige prvaka.

United je protiv Bruggea na Old Traffordu slavio s 3:1, a u Bruggeu je bio još uvjerljiviji.

Tim Louisa van Gaal je razbio Belgijance sa 4:0. Nastavili su Crveni vragovi da igraju sjajno, krasi ih dobra odbrana na početku nove sezone, a evo i efikasan napad.

Probudio se Wayne Rooney, kojeg su dosta kritikovali, te je postigao hat-trick.

Prvi put je večeras pogodio Rooney u 20. minuti na asistenciju Depaya, a s 1:0 se otišlo na odmor. U nastavku golijada.

Rooneyju je u 49. minuti asistirao Herrera za 2:0, a osam minuta kasnije Mata. U 63. minuti Club Brugge je dotukao Herrera golom koji mu je asistirao Bastian Schweinsteiger. Moglo je biti i 5:0, ali je rezervista Javier Hernandez promašio penal.

Zaista, početak sezone kao iz snova za navijače Manchester Uniteda, koji će sutra saznati rivale njihovom klubu u grupnoj fazi Lige prvaka.