Liga prvaka, grupa D

Mandžukić za pobjedu Juventusa, kiša pogodaka u Njemačkoj

Fudbaleri Juventusa i Manchester Cityja igraće u osmini finala Lige prvaka.

Duel ovih timova u Torinu večeras je okončan pobjedom Stare dame od 1:0, te su tako oba tima ostvarila plasman među 16 najboljih timova Evrope.

Juventus je do vodstva stigao u 17. minuti. Lijepu akciju je završio Mario Mandžukić za prednost Juventusa od 1:0.

Ovo je bio i jedini gol na utakmici, a njime je Stara dama osigurala plasman dalje.

Borussia iz Moenchengladbacha je na svom terenu savladala Sevillu s 4:2.

Stindl je u 29. minuti pogodio za prednost od 1:0, da bi Johnson u 68. minuti završio posao za 2:0.

Na 3:0 povećao je Raffael u 78. minuti susreta, da bi Vitolo pogodio za smanjenje na 3:1 četiri minute kasnije. Ipak, samo minut kasnije četvrti gol za domaće postiže Stindl za  4:1. Banega je u nadoknadi s penala postavio konačnih 4:2.

Grupa D, 5. kolo:

Juventus - Manchester City 1:0 (Mandžukić 17')
Borussia - Sevilla 4:2 (Stindl 29', 83', Johnson 68', Raffael 78' / Vitolo 82', Benega 90+')