Nakon okončanja prvog dijela sezone mnogobrojni premijerligaški klubovi već rade na sklapanju igračkog kadra za nastavak Premijer lige.
Jedan od tih klubova je i višestruki bosanskohercegovački prvak Željezničar, koji se prije par dana zahvalio na saradnji petorici igrača (Uzelac, Mladenović, Diatta, Livaja i Stokić), dok stručni štab Plavih ne računa ni na Zorana Kokota s kojim čelnici kluba još uvijek nisu dogovorili raskid saradnje.
Međutim, u isto vrijeme čelnici Željezničara rade i na dovođenju igrača, a prije završetka prvog dijela sezone ugovore sa Plavima su potpisali Brazilac Mailson i hrvatski fudbaler Mirko Kramarić.
Osim pomenutog dvojca ekipu s Grbavice će pojačati još nekoliko fudbalera, a na listi želja stručnog štaba prema neslužbenim iinformacijama nalaze se nekadašnji igrači Željezničara, Jadranko Bogičević, Srđan Stanić, te bivši bosanskohercegovački reprezentativac Senijad Ibričić.
Sa Ibričićem i Bogičevićem su čelnici kluba obavili prvu rundu razgovora i njihov dolazak se čini kao mnogo realnija opcija od dolaska Srđana Stanića. Naime, igrač koji je učestvovao u osvajanju svih trofeja Željezničara u posljednjih par godina Grbavicu je napustio ljetos i potpisao je profesionalni ugovor sa Olimpicom.
Tragom informacija o želji čelnika ekipe s Grbavice za Stanićevim angažmanom SportSport.ba je kontaktirao Nijaza Gracića, prvog čovjeka Olimpica s kojim pomenuti fudbaler ima važeći ugovor.
"Željo želi Stanića? Ne znam, u naš klub se niko nije javio po tom pitanju. Stanić ima važeći ugovor sa Olimpicom i klauzulu u ugovoru u kojoj jasno stoji pod kojim uslovima može napustiti klub. Ponavljam, nas niko nije kontaktirao, a valjda bi se i mi trebali nešto pitati pošto je Stanić naš igrač", za SportSport.ba je istakao Gracić.
Promo
Donacije stigle na adrese pet humanitarnih udruženja
U igri na humanost svi pobjeđuju: Mozzart nastavio plemenitu misiju
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ni on nije mogao zadržati emocije
Region bruji o reakciji hrvatskog komentatora na pobjedu Bosne i Hercegovine: "Nikakvih, ali..."
Vrlo često su pauze balkanskih trenera bile popularne
Ovaj timeout Bećiragića će obići region: "Pa šta čekate? Da moj rahmetli babo dođe i skoči?"
I on se oglasio zbog dešavanja u Srbiji
Niko nije zadao takav udarac Vučiću kao Vidić, legenda ne želi da šuti: "Nećemo da kriminalci..."
Ubacio čak 39 poena protiv naše reprezentacije
Fontecchio "razbio" BiH, pa stao pred kamere i posebnu pohvalu uputio jednom bh. reprezentativcu
Sve je sada prokomentarisao u svom videozapisu
Dobio je i prijetnje smrću: Hrvatski Youtuber brutalno napadnut zbog Crvene zvezde
Ne onako kako se mislilo u prvi mah