Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine na FIFA rang listi, objavljenoj jutros, nalazi se na 21. poziciji.
Izabranici Mehmeda Baždarevića ostvarili su mali napredak i trenutno se nalaze na 21. poziciji sa 905 osvojenih bodova, a interesantno je da je naš nacionalni tim u ovom trenutku ispred Francuske koja je na 24. mjestu.
Od selekcija iz regije i dalje je najbolje rangirana Hrvatska (958) koja je na 18. poziciji. Reprezentacija Albanije (746) je na 36. mjestu, dok Srbija (590) i Slovenija zauzimaju 51., odnosno 59. poziciju sa 565 osvojenih bodova.
Vodeća reprezentacija na objavljenoj FIFA rang listi je Belgija (1494). Drugu poziciju drži Argentina (1455), a među najboljih deset još su Španija (1370), Njemačka (1347), Čile (1293), Brazil (1251), Portugal (1219), Kolumbija (1211), Engleska (1106) i Austrija (1091).
Promo
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Želju mu nije mogao ispuniti
Kramarić razočarao amatera sa Farskih Ostrva, imao jedno pitanje za Hrvata, odgovor je bio kratak
To će biti dan za pamćenje
Bosanci pišu najljepšu fudbalsku priču u Evropi: Klub iz petog ranga igra historijsku utakmicu
Gube u prijateljskoj utakmici od Kanade