Turska Superliga

Dva gola Višće, jedan majstorski, ali Galata izvukla bod

Bh. reprezentativac Edin Višća danas je postigao dva gola Galatasarayu u Istanbulu.

Basaksehir je u malom gradskom derbiju umalo iznenadio u gostima Galatasaray, te je malo nedostajalo da slavi 3:2 u 24. kolu turske Superlige. Inan je u 89. s penala donio Galati bod (3:3).

Višća je u petoj minuti matirao Gonena za slavlje gostiju, da bi Batdal u 43. povisio na 2:0.

Galata se u nastavku vraća s dva pogotka Oztekina, no u 82. minuti sjajni Višća ponovo pogađa, ali Inan uspijeva udarcem s bijele tačke da spasi domaće poraza.

Trećeplasirani Basaksehir sada ima 40 bodova, dok petoplasirani tim Galatasarayja ima 38 bodova.