Evropska liga, osmina finala

Tottenham pregažen u Dortmundu, pobjede Fenera i Shakhtara

Fudbaleri Borussije iz Dortmunda savladali su Tottenham s 3:0 u prvom meču osmine finala Evropske lige.

Milioneri su dominirali u ovom meču i na kraju su sasvim zasluženo stigli do trijumfa i pobjede.

Poveli su nakon pola sata igre. Za vodstvo se pobrinuo Aubameyang u 30. minuti, da bi nakon velikog broja prilika Marco Reus u nastavku još dva puta zatresao mrežu gostiju za konačnih 3:0.

Shakhtar je protiv Anderlechta stekao dva gola prednosti. Tim iz Donestka je slavio s 3:1.

Poveli su u 21. minuti preko Taisona, a samo tri minute kasnije Kucher povećava prednost na 2:0.

Gosti su preko Acheamponga u 68. minuti uspjeli zabiti gol, ali je Alves u 81. minuti pogodio za konačnih 3:1.

Fenerbahče je golom Mehmeta Topala savladao Bragu s 1:0, dok je meč Basela i Seville završen bez golova.