Premijer liga BiH, 22. kolo

Čaroban gol Kantara za Rudar, Plemići na vrhu

Nogometaši Zrinjskog pobijedili su Rudar s 2:1 u susretu 22. kola Premijer lige BiH.

Plemići su bili bolji tim i zasluženo su upisali tri boda, koja ih dovode do vrha tabele u Premijer ligi BiH.

Do vodstva je domaći tim stigao u 28. minuti. Lijepu akciju domaćeg tima završio je Arežina za prednost od 1:0.

Najljepši trenutak meča viđen je u 41. minuti. Vedran Kantar je šutirao s preko 30 metara, te je zatresao mrežu domaćeg tima za izjednačenje rezultata na 1:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku je Zrinjski krenuo po tri boda.

Nakon nekoliko dobrih šansi, pogođene stative Mešanovića, u 76. minuti domaći stižu do tri boda. Vlastitu mrežu je pogodio Pekija za konačnih 2:1.