PSG i City odigrali 2:2

Revija grešaka i promašaja za remi u Parizu

PSG i Manchester City remizirali su (2:2) u susretu četvrtfinala Lige prvaka.

Dosta čudan meč odigrala su ova dva tima. Viđena je revija grešaka, promašaja i na kraju je meč završen bez pobjednika.

PSG je u 14. minuti mogao do vodstva. Dosuđen je penal, a udarac Zlatana Ibrahimovića brani Joe Hart.

Imao je zatim Zlatan ogromnu šansu u 24. minuti. Izašao je sam pred gol gostiju, ali je loptu poslao daleko preko gola.

Kazna za promašaj stigla je u 38. minuti. Brzu kontru Građana završava Kevin de Bruyne, koji pogađa za prednosto od 1:0.

Ipak, radost gostiju trajala je samo tri minute. Nevjerovatnu grešku napravio je Fernando, a to je iskoristio Zlatan Ibrahimović koji je pogodio za 1:1.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, a u 59. minuti susreta PSG je poveo. Adrien Rabiot se našao na pravom mjestu za vodstvo od 2:1.

Imao je potom domaći tim nekoliko dobrih pokušaja. Pogodili su i prečku, gosti su bili velika prijetnja svom golu u nekoliko navrata, ali su se ipak uspjeli odbraniti.

Međutim, promašaji PSG-a naplaćeni su u 72. minuti. Fernandinho je iskoristio grešku odbrane Svetaca i izjednačio je rezultat na 2:2.

Do kraja je bilo još šansi, ali rezultat se nije mijenjao, te je ostalo 2:2.

Liga prvaka, četvrtfinale:

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

PSG - Manchester City 2:2 (Ibrahimović 41', Rabiot 59' / De Bruyne 38' Fernandinho 72')