Premier liga, 33. kolo

Tottenham pregazio United i sačuvao nadu za titulu

Fudbaleri Tottenhama savladali su Manchester United s 3:0 u derbi meču 33. kola engleske Premier lige.

Zanimljiv meč je viđen na White Hart Laneu, a na kraju su Spursi golovima u posljednjih 20 minuta došli do pobjede, prve nakon 15 godina.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja. Tottenham je imao najbolju šansu u kojoj se našao Erik Lamela, ali je Argentinac promašio nemoguće, te se na odmor otišlo bez golova.

Nastavak donosi mnogo više prilika. Eriksen i Dier su prijetili mreži Davida de Gee, ali je španski golman bio siguran.

Imao je United zatim šansu za gol. Martial je dobro šutirao, ali je i Hugo Lloris dobro odbranio.

Do vodstva Tottenham stiže u 70. minuti. Sjajnu loptu Eriksena koristi Dele Alli za prednost od 1:0.

To nije bilo sve. Samo četiri minute kasnije Toby Alderweireld pogađa glavom za 2:0, a potpuni nokaut Crveni đavoli su doživjeli u 76. minuti kada je Erik Lamela pogodio za uvjerljivih 3:0.