Bundesliga

Borussia razbila HSV, Spahić igrao 90 minuta

Borussia Dortmund je s 3:0 razbila HSV u meču 30. kola njemačke Bundeslige.

Borussia je sve riješila u prvom poluvremenu, pošto je na semaforu stajalo 2:0 u korist domaćina.

Pulišić je u 38. minuti zabio na asistenciju Hummelsa, da bi potom Ramos povisio na 2:0 u 44. minuti.

U 52. minuti Adler je isključen kod HSV-a i tu je sve bilo gotovo. Konačnih 3.0 postavio je Ramos drugim golom u 86. minuti.

Potražite više informacija na temu Bundesliga:

Borussia i dalje prati Bayern, ali ima sedam bodova manje četiri kola prije kraja, dok je HSV 11. sa 34 boda. Dodajmo da je Emir Spahić odigrao 90 minuta u odbrani gostujućeg tima.