Bavarci osvojili i Kup

Bayernu dupla kruna

Bayern i Borussia Dortmund odigrali su večeras u Berlinu finale Njemačkog kupa.

Njemački prvak stigao je do duple krune, no Borussia je bila ravnopravan rival Bavarcima, koji su tek na penale došli do trofeja.

Već u petoj minuti Muller prijeti Dortmunđanima, ali pucao je preko gola. U 33. minuti Douglas Costa je imao dobru šansu, ali je Roman Burki zaustavio njegov udarac.

U sedmoj minuti drugog dijela Lewandowski je sjajno šutira, no lopta ide pored gola. Potom je Marco Reus u 57. minuti uposlio Aubameyanga, koji puca malo preko gola Bayerna.

Redale su se šanse do kraja utakmice, ali regularnih 90 minuta završeno je rezultatom 0:0.

Dodatnih pola sata proteklo je također u igri bez golova, pa se pristupilo izvođenju penala, gdje je pobjednik odlučen.