Košarkaši Brose Basketsa savladali su na domaćem terenu ekipu Bayerna (88:73) u prvoj utakmici polufinalne serije njemačkog prvenstva.
Brose je tokom svih 40 minuta igre kontrolisao meč i na kraju je potpuno zasluženo trijumfovao. Domaćin je na poluvremenu imao prednost od deset poena (42:32), da bi u nastavku napravio još veću razliku.
Bradley Wannamaker i Janis Strelnieks predvodili su Brose sa po 15 koševa, dok je poen manje postigao Darius Miller.
Bh. reprezentativac Nihad Đedović pružio je dobru partiju u porazu svog tima, te je meč završio sa 15 pogodaka. Za nešto više od 26 minuta provedenih na terenu uspio je da uknjiži tri skoka i tri asistencije.
Alex Renfroe u igri je proveo skoro 15 minuta i za to vrijeme zabilježio je osam poena, tri asistencije i dvije uhvaćene lopte.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Sreća je pratila, vidjet ćemo dalje
UEFA smanjila grupe: Zrinjski i Sarajevo saznali potencijalne protivnike u trećem pretkolu
Orlići demolirali protivnika
Ne, semafor nije u kvaru - Nestvaran rezultat sa meča Srbija - Slovenija
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e
Kosovo i Bosna i Hercegovina dobili su najteži mogući udarac: "Te države ne postoje?"
Razbili PSG u finalu