EFL Kup

United prekinuo crni niz, City lagano

Manchester United i Manchester City ostvarili su plasman u osminu finala EFL Kupa.

Crveni đavoli su kao gosti s 3:1 pobijedili kao gosti Northampton.

Poveli su gosti u 17. minuti preko Michaela Carricka, ali je domaći tim s penala u finišu prvog dijela izjednačio na 1:1.

Međutim, u nastavku meča je United stigao do pobjede. Pogađali su Herrera i Rashford za konačnih 3:1 i prolaz Uniteda.

Također, i City će igrati među 16 najbolji. Građani su pobijedili Swansea s 2:1 golovima Clichyja i Garcije.

Dalje idu Sothampton i Sunderland, koji su pobijedili Crystal Palace i QPR.