Premier liga, 6. kolo

City nezaustavljiv, prvi poraz Evertona, Redsi silni

Manchester City upisao je šestu pobjedu u šest odigranih kola Premier lige. Danas su Građani kao gosti pobijedili Swansea s 3:1.

Namučio se tim Pepa Guardiola u ovom meču. Iako su poveli golom Aguera nakon devet minuta, Llorente je pogodio za 1:1 u 13. i ovaj rezultat se zadržaos ve do 65. minute. Dosuđen je penal za goste, Aguero je precizan za 2:1, da bi u 77. minuti posao u ovom meču završio Sterling za konačnih 3:1.

Prvi poraz ove sezone doživio je Everton. Izgubili su od Bournemoutha s 1:0 golom Stanislasa.

Liverpool je na Anfieldu deklasirao Hull s 5:1. Golman gostiju Marshall je torpedovan i Redsi su stigli Everton po broju bodova.

Tottenham je golovima Sona pobijedio Midddlesbrough na gostovanju s 2:1, Sunderland je poražen od Crystal Palacea (2:3), iako su imali vodstvo od 2:0, a Stoke je remizirao protiv WBA (1:1).

Premier liga, 6 .kolo

Bournemouth - Everton 1:0 (Stanislas 23')

Liverpool - Hull 5:1 (Lallana 17', Milner 30'p, 71'p, Mane 36', Coutinho 52' / Meyler 52')

Middlesbrough - Tottenham 1:2 (Gibson 65' / Son 7', 23')

Stoke - WBA 1:1 (Allen 73' / Rondon 90+1')

Sunderland - Crystal Palace 2:3 (Defoe 39', 60' / Ledley 61', McArthur 76', Benteke 90+5').

Swansea- Manchester City 1:3 (Llorente 13' / Aguero 9', 65'p, Sterling 77')

All Goals HD - Swansea City 1-3 Manchester City... by arcturusmedia33