Liga prvaka, grupa C

Preokret Barcelone, Celtic i City odigrali veličanstven meč

Barcelona i Manchester City imali su teška gostovanja u 2. kolu Lige prvaka. Katalonci su na kraju uspjeli da pobijede, a City je osvojio samo bod.

Barcelona je gostovala u Moenchengladbachu kod Borussije, a na kraju je španski prvak slavio preokretom (2:1).

Odlično prvo poluvrijeme donijelo je jedan gol i to u mreži Katalonaca. Igrala se 34. minuta kada je Thorgan Hazard iskoristio kontru, te je pogodio za prednost domaćeg tima od 1:0.

Međutim, Barca je uspjela na kraju da dođe do jednog boda. Arda Turan je pogodio u 65. minuti za 1:1, da bi devet minuta kasnije Gerard Pique pogodio  za pobjedu od 2:1

Fantastičan meč viđen je i u Glasgowu gdje je Celticu gostovao Manchester City, a na kraju pobjednika nije bilo, 3:3.

Dembele je doveo Celtic u vodstvo nakon tri minute igre, da bi u 12. minuti Fernandinho izjednačio na 1:1.

Autogolom Sterlinga osam minuta kasnije domaći vode 2:1, ali je prednost ponovo trajala osam minuta, a ovaj put je Sterling pogodio pravu mrežu za 2:2.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 47. minuti Demble pogodio za novo vodstvo od 3:2.

I ponovo je prednost trajala samo osam minuta. Nolito je ponovo izjednačio i to na konačnih 3:3.

Grupa C, 2. kolo:

Potražite više informacija na temu Liga prvaka:

Borussia - Barcelona 1:2 (Hazard 34' / Turan 65', Pique 74')

Celtic - Manchester City 3:3 (Dembele 3', 47', Sterling 20'ag / Fernandinho 12', Sterling 28', Nolito 55')