Southamptonu bod na Etihadu

Novi kiks Guardiolinog Cityja

Manchester City je ponovo kiksao, pošto je na Etihadu odigrao 1:1 u meču devetog kola engleske Premier lige.

City u posljednje vrijeme ne igra baš najbolje, a u prvenstvu već tri utakmice ne zna za pobjedu, dok je u međuvremenu teško poražen od Barcelone u Ligi prvaka.

U 27. minuti Southampton je došao do vodstva, kada je Nathan Redmond pospremio loptu u domaću mrežu.

Ubrzo je John Stones pogodio za 1:1, no njegov pogodak je poništen zbog nedozvoljene pozicije.

Guardiola je na poluvremenu uveo mladog Iheanacha, koji je u 10. minuti nastavka na ubačaj Leroya Sanea zabio za 1:1 i tako spasio Građane poraza. Građani su nastavili s napadima, imali su neke dobre šanse, ali nisu uspjeli da dođu do pobjede.

City je i s ovim bodom prvi, a ima 20 bodova, koliko i Arsenal, te Liverpool. Southampton je osmi sa 13 bodova.