Menadžer Arsenala Arsene Wenger izjavio je da njegov klub ima dobre šanse da ove sezone osvoji titulu u Premier ligi.
Prema njegovoj računici, Arsenalu će za takav podvig trebati između 82 i 86 bodova u 38 kola.
"Prema trenutnom stanju na tabeli, mislim da bi nam za titulu trebalo između 82 i 86 bodova. To bi trebalo biti dovoljno da postanemo prvaci, a o konačnom plasmanu bi mogli odlučivati detalji. Svaka utakmica je borba", rekao je Wenger.
Arsenal nakon 9 kola ima 20 bodova i zbog slabije gol razlike se nalazi na drugom mjestu iza Manchester Cityja i ispred Liverpoola. Dalje slijede Chelsea i Tottenham sa samo jednim bodom manje i, prema svemu sudeći, šampionska utrka će biti možda neizvjesnija nego ikada.
Podsjetimo, Leicester je prošle sezone titulu osvojio sa 81 bodom, dok je viceprvak Arsenal tada imao deset bodova manje.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Rossonerima baš sada treba
Modrić čelnicima Milana preporučio svog prijatelja, odmah su krenuli po njega: "On je zvijer"
Projekat je dosta ambiciozan
Udar na Beograd! U Srbiji prave novi "Real", pao rekord, stigli milioni: "Vučić nam je obećao da..."
Nakon ispadanja u drugu ligu
Uzalud su pravili stadion: Pod drugi put u 15 godina ugašen poznati klub s Balkana
Simanić se osjeća izdanim