United pobijedio City

Mata junak Old Trafforda!

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su Manchester City s 1:0, te su ostvarili plasman u četvrtfinale EFL Kupa.

Slabo prvo poluvrijeme nije donijelo apsolutno ništa. Čekala se greška protivnika, ali se nije dočekala, pa se na odmor otišlo s velikom nulom.

Nastavak je ponudio mnogo bolji fudbal i pogodak koji je odveo United među osam.

Igrala se 54. minuta kada je mrežu Građana zatresao Juan Mata za prednost od 1:0.

Do kraja je bilo još šansi. Ipak, mreže su ostale mirne, pa je United prekinuo seriju loših rezultata pobjedom u gradskom derbiju.