Everton - Manchester United 1:1

Fellaini skrivio penal i ostavio United bez pobjede

Fudbaleri Evertona i Manchester Uniteda remzirali su (1:1) na Goodison Parku u 14. kolu engleske Premier lige.

Nije ovaj susret donio naročito lijep fudbal, a na kraju pobjednika nije bilo u ipak jako interesantnom meču.

Prvo poluvrijeme donosi nekoliko dobrih pokušaja. Everton je bolje ušao u meč, a United je zatim kontrolisao ostatak prvog dijela.

U samom finišu je postignut i gol. Zlatan Ibrahimović je lobovao golmana domaćeg tima Stekelenburga, a lopta pogađa prečku i stativu i zatim završava u mreži za prednost od 1:0.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor da bi u nastavku oba tima imala velike šanse za postizanje pogotka.

David de Gea je s nekoliko odličnih odbrana spašavao United, dok je na drugoj strani tim Josea Mourinha uzdrmao prečku.

Ipak, u 89. minuti domaći su stigli do gola. Marouane Fellaini je skrivio prenal kojeg Baines koristi i postavlja konačnih 1:1.