Pobjeda protiv Crystal Palacea

United slavi Ibrahimovića i Pogbu

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su kao gosti Crystal Palace s 2:1 u susretu 16. kola engleske Premier lige.

Dosta dobar meč odigrala su ova dva tima, a na kraju je golom Zlatana Ibrahimovića United stigao do pobjede.

United je u prvom dijelu u nekoliko navrata ozbiljno prijetio golu domaćeg tima, a u nadoknadi vremena je Paul Pogba pogodio mrežu Palacea za prednost gostiju od 1:0.

Pokušao je Crystal Palace da u nastavku dođe do gola. Imali su nekoliko opasnih pokušaja prema golu Davida de Gee, koji je međutim i večeras bio sjajan.

Ipak, u 66. minuti je kapitulirao. James McArthur je pogodio za izjednačenje rezultata na 1:1.

U 88. minuti Crveni đavoli su došli do tri boda. Pogodio je Zlatan Ibrahimović na asistenciju Pogbe za velika tri boda.

Premiership, 16. kolo:

Crystal Palace - Manchester United 1:2 (McArthur 66' / Pogba 45+2', Ibrahimović 88')