U okviru 18. kola Prve muške lige Republike Srpske košarkaši Sokoca i Varde ostvarili su uvjerljive trijumfe.
Četvrtoplasirana ekipa u ligi, Sokolac je na svom terenu dočekao Rudar iz Ugljevika. Domaćin je na ovom susretu ostvario uvjerljivu pobjedu rezultatom 94:63, po četvrtinama je bilo 26:11, 24:18, 24:17 i 20:17.
Od prvog sudijskog zvižduka, Sokolac je imao jasan cilj, a to je trijumf pred svojom publikom. U pobjedničkom temperamentnu su se i postavili. Na odmor, domaćin je otišao sa prednošću od 21 poenom razlike (50:29).
U nastavku meča, viđen je isti scenario. Ponovo je jedan tim vodio glavnu riječ na parketu, pa je s toga Sokolac na kraju ostvario veliku pobjedu.
Najefikasniji u domaćem timu bio je Pečenica sa 23 poena, dok je to u poraženoj ekipi bio Tomić s 21. poenom.
Drugi meč, bio je onaj gdje su snage odmjerili Varda HE i fenjeraš Teslić. Tim iz Višegrada slavio je sa velikih 93:67. U pobjedničkoj ekipi istakao se Sudžum sa 26 postignutih poena, a u redovima Teslića to je bio Dragonjić sa 31.
Jučer su snage odmjerili:
Radnik - Borac 73:62
HEO - Prijedor 67:58
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Turci donijeli veliku vijest
Jose Mourinho zapečatio sudbinu Dominiku Livakoviću?! "Nećeš braniti zato što si..."
Oproštajan intervju od Reala
Modrić za kraj otkrio istinu koju je u sebi godinama nosio: "Sad to mogu reći"
Čeka nas dosta uzbuđenja