Važna pobjeda

Vahin Japan napravio veliki korak ka plasmanu na SP

Reprezentacija Japana, koju sa klupe predvodi bh. trener Vahid Halilhodžić, upisala je danas vrijednu pobjedu u 6. kolu azijskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.

Japan je kao gost savladao Ujedinjene Arapske Emirate sa 2:0 i tako napravio veliki korak ka plasmanu na Mundijal.

Prvi gol na utakmici viđen je u 13. minuti kada je pogodio Kubo, da bi Konno u 51. minuti postavio konačan rezultat utakmice.

Japan je tako na najbolji način iskoristio kiks Australije, koja je na gostovanju u Iraku odigrala samo 1:1, te se zadržao na drugom mjestu tabele sa 13 bodova koliko ima i prvoplasirana Saudijska Arabija.

Plasman na Svjetsko prvenstvo izborit će dvije prvoplasirane reprezentacije, dok će trećeplasirana u doigravanje.