Pobjeda Cityja

Važna pobjeda Građana u Southamptonu

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su u 33. kolu kao gosti Southampton s 3:0.

Tim Pepa Guardiole je kao favorit ušao u ovaj meč i na kraju su došli do zaslužene pobjede, ali veoma teške.

Prvo poluvrijeme je proteklo u boljoj igri Građana. Imali su nekoliko dobrih šansi pred protivničkim golom, ali do gola nisu mogli i na odmor se otišlo s nepopularnih 0:0.

Međutim, nakon deset minuta igre u nastavku su gosti došli do tri boda.

Vodstvo im je donio Vincent Kompany pogotkom za 1:0 u 55. minuti, da bi potom Građani propustili još nekoliko sjajnih šansi.

Ipak, pobjedu su osigurali u samom finišu meča. Brzu kontru je završio Leroy Sane za povećanje prednosti na 2:0.

Samo dvije minute kasnije Sergio Aguero je postavio konačnih 3:0 za na kraju uvjerljiv trijumf gostiju.

Ovo je na kraju bio i konačan rezultat meča, pa je City došao do važne pobjede u borbi za direktan plasman u Ligu prvaka.