Hajduk slavio, slavi i Rijeka

Velika pobjeda Hajduka na Maksimiru, Dinamu titula predaleko

U najvećem hrvatskom derbiju Dinamo je ugostio Hajduk, a gosti iz Splita neočekivano su slavili s 2:0.

Dinamo juri Rijeku u prvenstvu i nakon današnjeg poraza od Hajduka na Maksimiru, stvari su se za Modre zakomplikovale.

Sada, pet kola prije kraja, Rijeka ima četiri boda više i utakmicu manje, a kasnije gostuje u Puli kod Istre i ako pobijedi, imat će sedam bodova više.

Vodeći pogodak za goste iz Splita u današnjem meču postigao je Erceg u 29. minuti, a najbolju šansu za Dinamo imao je Soudani, kada je u prvom dijelu zatresao prečku Hajduka.

U 90. minuti kontra Hajduka, Kožulj je uposlio Futacsa, a ovaj je dokrajčio zagrebačkog višestrukog prvaka Hrvatske.

Nekoliko bh. nogometaša dobilo je danas šansu u derbiju. Armin Hodžić je startao kod Dinama, a kasnije je u igru ušao Amer Gojak, dok je kod Splićana Zvonimir Kožulj dobio šansu u drugom dijelu.