Košarkaška Prva muška liga Republike Srpske, polako ali sigurno ulazi u svoju završnicu, pa će tako u posljednjem, 26. kolu regularnog dijela prvenstva biti odigrano sedam utakmica.
Za subotu, na programu su tri meča.
U derbiju kola sastaju Radnik BN Basket i banjalučki Student u Bijeljini. Navedena utakmica biće bez rezultatskog značaja kako za jedne tako i za druge. Bijeljinci su već osigurali prvu poziciju pred početak play-offa šampionata, dok su Banjalučani izgubili sve šanse da se nađu u istom, iako su prošle godine bili pretendenti na naslov, a gdje su u finalnoj seriji poraženi od Prijedora.
Susret između Radnika i Studenta zakazan je za 18 sati.
Sokolac će na svom parketu ugostiti ekipu Sutjeske iz Foče. Ovo će biti direktan okršaj ekipa koja se bore za play-off, a uloga favorita ide na adresu domaćina u ovom susretu.
Meč se igra od 19 sati.
Treći subotnji meč, odigraće Kozara i Bratunac u Aleksandrovcu, a isti počinje u 17 sati.
Nedjelja će takođe donijeti uzbudljiv košarkaški dan.
Sve oči biće uprte u Banja Luku gdje se tamošnji Borac protiv fenjeraša Teslića bori za opstanak. Crveno-plavima je trijumf prijeko potreban kako bi i naredne sezone bili ravnopravan protivnik sa najboljim ekipama u Republici Srpskoj.
No, ništa manje uzbudljivo neće biti ni u Višegradu gdje Varda HE dočekuje ekipu Slavije kojoj je ova utakmica posljednji voz kada je u pitanju opstanak u društvu najboljih.
HEO će na svom parketu dočekati Rogaticu, dok će Rudar u Ugljeviku ugostiti aktuelnog šampiona Prijedor.
Svi nedjeljni mečevi, na programu su od 20 sati.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Kakve riječi teniske ikone
Vučić je čuo, Srbija je čula: Novak Đoković iz Londona poslao poruku za sva vremena!
Šok za Banjalučane
Borac slavio u Andori, ali uzalud! Santa Coloma ide dalje!
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Teške optužbe iz Prištine
Jači i od Vučića! Ovo je srpski moćnik iz sjene koji Kosovo drži u šaci: "Drži nas kao taoce"
Dimitrije Kamenović ponovo otpisan, ali...