Fudbaleri Željezničara plasirali su se u drugo pretkolo Evropske lige. Plavi su večeras u Podgorici remizirali sa Zetom 2:2, te zasluženo idu dalje zahvaljujući pobjedi od 1:0 iz prvog meča.
Prvih pola sata igre u Podgorici nije donio gotovo ništa. Tek poneki slab pokušaj na obje strane je bilo sve što se moglo vidjeti, ali potom je sve eksplodiralo u samo tri mintute.
Domaći su u 29. minut došli do vodstva. Veliku grešku Graovca koristi Ljuljdjuraj, upolsio je Kuklučića koji pogađa za prednost domaćeg tima od 1:0.
Ipak, samo tri minute kasnije Željo je poravnao. Prekrasan gol je postigao Goran Zakarić za izjednačenje rezultata na 1:1.
Do kraja prvog dijela dosta nervoze kod domaćih fudbalera. Imali su nekoliko ružnih startova, koji su kažnjavanji žutim kartonima.
Na odmor se otišlo rezultatom 1:1, da bi u nastavku Zeta krenula nešto ofanzivnije. Priliku je imao Ljuljduraj na otvaranju, ali je šutirao pored gola.
Željo je s druge strane svoju šansu iz kontre iskorisitio i u 61. minuti su stigli do vodstva. Sjajan gol postigao je Ivan Lendrić za prednost od 2:1.
Zeta se niije predavala. Golom Krstovića iz 77. minute su došli do 2:2 i tračka nade, ali do kraja je ostalo neriješeno, pa je tim s Grbavice zasluženo prošao u narednu fazu takmičenja.
Protivnik Želji u drugom pretkolu je AIK iz Štokholma.
Evropska liga, 1. pretkolo:
Zeta - Željezničar 2:2
Zeta: Novović, Cavnić, Vujačić, Kalezić, Adžović, Vukčević, Ljuljdjuraj, Milojko, Pesukic, Šekulić, Kukuličić
FK Željezničar: Kjosevski, Stevanović, Graovac, Zec, Blagojević, Bogičević, Stanić, Zakarić, Zeba, Lendrić, Radinović
Promo
Formula Kladionica
Uložila O, a osvojila 14.000 maraka
Đacima OŠ Sveti Sava stigla novčana donacija za obnovu učionice
Za novu školsku godinu: Donacija iz Mozzarta osnovcima u Trnovu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ponovo je bio bez dlake na jeziku i isprozivao Piksija kao nikad prije
Ovakav udar na režim se ne pamti! Zbog ovih riječi Rade Bogdanović više neće moći na TV ekrane
On je po mnogima jedan od najboljih košarkaša na EuroBasketu
Kemal i Ajša su najponosniji roditelji na svijetu: Radili dan-noć da sinu plate treninge, a danas...
Ubrzo će ipak sve biti kako treba
U Zagrebu ne mogu podnijeti odluku Zlatka Dalića - Odmah su Kovačević i Boban sjeli za stol s njim
Opet ih je naljutio
Albanci ne dolaze u Beograd zbog Vučića, u Srbiji lude: "Diktator..."
Nevjerovatni stručnjak ne želi ići
Svetislav Pešić nakon poraza zaledio Srbiju: "Niko ne razmišlja šta će da..."
Nije bilo nimalo ugodno