Alinko Dagote želi da kupi Arsenal i vjeruje kako će Stan Kroenka prodati svoje dionice.
Engleski mediji prenose kako je najbogatiji Afrikanac Aliko Dangote izrazio želju za kupovinom Arsenala.
Ovaj 60-godišnji nigerijski milijarder ima veliko bogatstvo za koje se vjeruje kako iznosi oko 12,9 milijardi dolara, a također je i vatreni navijač Topnika.
Aliko Dangote nikada nije sakrivao želju da preuzme kontrolu nad Emiratesom, a za kupovinu se odlučio nakon završetka izgradnje rafinerije nafte u Lagosu.
Ako bi nekim slučajem došlo do poslovanja sa Kroenkom, kaže da bi prije svega promijenio trenera na klupi.
"Prvo što bih promijenio je trenera", rekao je Dangote za Bloomberg. "Napravio je dobar posao, ali neko drugi bi trebao pokušati svoju sreću."
Kroenke trenutno posjeduje 67 posto Arsenala i nema namjeru da ga proda. Nedavno je izjavio kako planira dugoročno biti u Arsenalu.
Alisher Usmanov, koji ima 30 posto dionica, pokrenuo je ponudu za koju želi prodati svoj dio, a to je 1,3 milijarde dolara.
"Ako dobiju pravu ponudu, sigurno će pristati i otići. Neko će im dati ponudu koju će ozbiljno razmotriti.
"Kada završimo sa rafinerijom, mislim da ćemo biti u mogućnosti to učiniti", rekao je Dangote.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
Mijenja stručni štab
Milijarder iz HNK Rijeka već je prvim potezom odlučio uzdrmati hrvatski fudbal
Finska slavi veliku pobjedu
Senzacija nad senzacijama, Srbija ispala sa Eurobasketa! · Udarna vijest
Ozbiljan ispit za Orlove
Srbi su kao na iglama - Zbog scena iz Rige niko ne sjedi mirno
Nakon remija sa Čelikom