Fudbalska reprezentacija Bosne i Hercegovine će meč 9. kola kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo protiv Belgije igrati na Grbavici.
Nakon suspenzije stadiona Bilino polje u Zenici, bilo je jasno da će reprezentacija BiH sljedeću domaću utakmicu protiv Belgije morati igrati na nekom drugom stadionu, a u opticaju su bili stadioni Grbavica i Asim Ferhatović Hase.
Kao što je bilo i očekivano, izbor je na kraju pao na Grbavicu koja će, nakon dugo vremena, 7. oktobra biti domaćin jedne zvanične utakmice reprezentacije Bosne i Hercegovine, što su iz NFSBiH danas i potvrdili za SportSport.ba.
Predstavnici NFSBiH i FK Željezničar će u narednih mjesec dana raditi na dotjerivanju stadiona, koji bi do planiranog roka trebao steći sve potrebne uslove da ugosti jednu od najboljih reprezentacija u Evropi i svijetu.
Podsjetimo, naša reprezentacija se nakon osam odigranih kola nalazi na drugom mjestu grupe H kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo i trebat će joj pobjeda nad Belgijom kako bi zadržala nade za plasman u baraž, dok su Belgijanci već osigurali prvo mjesto i direktan plasman na Mundijal.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e
Kosovo i Bosna i Hercegovina dobili su najteži mogući udarac: "Te države ne postoje?"
Projekat je dosta ambiciozan
Udar na Beograd! U Srbiji prave novi "Real", pao rekord, stigli milioni: "Vučić nam je obećao da..."
Oglasio se poznati reditelj
Samo se on čekao: Emir Kusturica donio istinu o Jokiću, a zatim napravio za Vučića neoprostiv potez
Crvena zvezda još ne odustaje
Mitar Mrkela je večeras zatresao Beograd, nemoguće se upravo dešava: "Ponuda je tu"
Orlići demolirali protivnika
Ne, semafor nije u kvaru - Nestvaran rezultat sa meča Srbija - Slovenija
Košrkaš je javno prozvao Srbiju