Timovi iz Manchestera idu dalje

United se poigrao s Burtonom, City uz dosta muke do prolaza

Manchester United i Manchester City ostvarili su plasman u osminu finala Carabao Cupa.

Crveni đavoli su na Old Traffordu pregazili Burton s 4:1, a briljirao je Marcus Rashford.

Posao u ovom meču je bio završen već nakon 20-ak minuta igre. S dva gola Rashforda poveli su s 2:0, da bi u 36. minuti Lingard pogodio za prednost od 3:0 na poluvremenu ovog meča.

Nastavak je donio mirniji meč i samo jedan gol u mreži Burtona. Pogodio je Martial na asistenciju Rashforda za prednost Uniteda od 3:0.

Gosti su u nadoknadi uspjeli doći do počasnog gola, a za konačnih 4:1 pobrinuo se Dyer.

Leroy Sane junak je pobjede Manchester Cityja kod West Bromwich Albiona (1:2).

Njemački fudbaler je u trećoj minuti Građanima donio vodstvo, koje je Yacob u 72. minuti poništio golom za 1:2.

Ipak, samo pet minuta kasnije City stiže do pobjede, a ponovo je strijelac Sane za konačan rezultat od 1:2 i prolaz tima iz Manchestera u osminu finala.