Od naredne sezone, Milan neće nositi Adidasove dresove i to nakon pune dvije decenije.
Ugovor Milana sa Adidasom ističe 1. jula sljedeće godine i izvjesno je da on neće biti produžen, pa su se na San Siru već dali u potragu za novim proizvođačem sportske opreme.
Kako navodi italijanski Calciomercato, Milan je već dogovorio saradnju sa Pumom, koja bi u narednom periodu trebala oblačiti ekipu sedmostrukog prvaka Evrope.
Međutim, isti izvor tvrdi da će sklopljeni posao biti ispod svih očekivanja sa finansijske strane gledišta. Milan bi od Pume godišnje trebao dobijati između 10 i 15 miliona eura, što je skromna cifra kada se pogleda kakav novac dobijaju neki drugi evropski fudbalski velikani. Usporedbe radi, Manchester United od Adidasa na godišnjem nivou inkasira čak 85 miliona eura.
Naravno, ove informacije još uvijek nisu službene ali navijači nisu previše oduševljeni, ne zbog Pume već zbog toga što smatraju da bi klub poput Milana jednostavno morao imati neki "jači" sponzorski ugovor.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Specijalni pred novom avanturom
Mourinho prodao čast zbog novca, izbor novog kluba sve govori: "Bijedniče, zar ćeš tamo otići?"
Mijenja stručni štab
Milijarder iz HNK Rijeka već je prvim potezom odlučio uzdrmati hrvatski fudbal
Finska slavi veliku pobjedu
Senzacija nad senzacijama, Srbija ispala sa Eurobasketa! · Udarna vijest
Ozbiljan ispit za Orlove
Srbi su kao na iglama - Zbog scena iz Rige niko ne sjedi mirno
Nakon remija sa Čelikom