Bundesliga

Bayern s igračem više slavio protiv HSV-a i vratio se u vrh

U devetom kolu njemačke Bundeslige HSV je odmjerio snage s Bayernom, koji je upisao minimalnu pobjedu (1:0).

Bayern je u Hamburgu došao do šeste pobjede i bodovno se izjednačio s Borussijom Dortmund, s kojom dijeli prvo mjesto.

Možda bi sve bilo drugačije da Gideon Jung u 38. minuti nakon jednog brutalnog starta nije dobio direktan crveni karton.

Uspio je HSV sačuvati mrežu do poluvremena, no ubrzo u nastavku Bayern uspijeva da kruniše dominaciju i igrača više na terenu.

Pogodak za konačnih 1:0 postigao je bivši igrač Lyona Corentin Tolisso. U ostatku meča Bayern je redao šanse, ali je morao da se zadovolji samo jednim golom u mreži domaćina, no za njih ono najbitnije - osvojena su tri boda.

Zbog povrede bh. reprezentativac Sejad Salihović nije bio u konkurenciji za današnji meč.