Derbi za pamćenje, Hajduk i Dinamo podijelili bodove

Hajduk i Dinamo su večeras u 13. kolu HNL-a odigrali na Poljudu derbi, a nakon lude završnice rezultat je bio 2:2.

Hajduk je večeras bio jako blizu velike pobjede, no u završnici je primio dva gola, a na kraju je osvojio bod.

Splićani su bili bolji, imali više od igre i onda poveli u 38. minuti golom Ercega, koji je dobro iskoristio ubacivanje Hamze.

U nastavku su se redale šanse pred golom Hajduka, da bi tek u 89. minuti stoper Filip Benković uspio da postigne pogodak za izjednačenje, ali tu nije bio kraj.

Novi hladan tuš za Poljud u nadoknadi, kada Henriquez zabija za veliko slavlje Modrih, no tu nije bio kraj.

U nevjerovatnom i uzbudljivom meču dosuđen je penal za Hajduk, a Erceg je bio siguran za konačnih 2:2.

Što se bh. internacionalaca  tiče, za domaće su s klupe ušli Zvonimir Kožulj i Edin Šehić, dok je Armin Hodžić bio starter kod gostiju iz Zagreba, a Amer Gojak nije dobio šansu.