Stoper Čelika uoči Zrinjskog
Duraković: Samo se velikom borbenošću možemo nadati nečemu
Čelik ima najlošiju odbranu Premijer lige, a sutra će na čelu s mladim Anesom Durakovićem pokušati zaustaviti sjajan trojac u napadu Zrinjskog
Nogometaši Čelika sutra dočekuju tim Zrinjskog iz Mostara u veoma lošoj atmosferi, te nizu od šest poraza. Zeničani su trenutno pretposljednja ekipa na tabeli i sigurno da nogometaši, ali i čitavo rukovodstvo kluba jedva čeka da se završi polusezona.
Sutra će odbranu Zeničana predvoditi mladi stoper Anes Duraković, koji se vraća na poziciju stopera, jer je u Tuzli igrao zadnjeg veznog, što se pokazalo kao neuspješan eksperiment trenera Vinka Divkovića.
Ovaj mladi stoper vjeruje da će igrači sutra dati svoj maksimum protiv favorizovanog gosta.
„Što se tiče Zrinjskog, znamo svi kakva je to ekipa, već dugo godina su u vrhu našeg nogometa. Zrinjski je favorit protiv bilo koje ekipe iz naše lige, pa tako i sutra protiv nas. Sutra će biti jako teško, ali bitno je da pristup bude pravi, da se borimo za svaku loptu svih 90.minuta, pa vidjet ćemo šta će na kraju biti i možemo li osvojiti bod ili sva tri u sutrašnjoj utakmici“ ističe Duraković.
Odbrana je najveći problem Čelika u ovoj sezoni
„Mnogo je faktora na lošu igru u odbrani, glavni razlog je nedostatak kvaliteta, nismo odradili pripreme, puno se rotira u zadnjoj liniji. Sve to onda dovodi do toga da smo primili veliki broj naivnih golova u ovoj polusezoni“, kazao je Duraković.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Oglasio se poznati reditelj
Samo se on čekao: Emir Kusturica donio istinu o Jokiću, a zatim napravio za Vučića neoprostiv potez
Ideja koja bi mogla na adresu UEFA-e
Kosovo i Bosna i Hercegovina dobili su najteži mogući udarac: "Te države ne postoje?"
Oproštajan intervju od Reala