Košarkaši Bosne Royal pobijedili su kao gosti Bošnjak u Hadžićima rezultatom 76:77.
Uz dosta muke je tim Aleksandra Damjanovića stigao do trijumfa i spriječili su prvo slavlje Bošnjaka u ovoj sezoni.
Iako je Bosna bolje ušla u meč, Bošnjak je većim dijelom utakmice imao prednost. Nakon prve dionice imali su plus šest, 23:17, a na poluvrijeme je domaći tim otišao sa četiri poena prednosti, 40:36.
Nastavak donosi dosta izjednačenu igru. Nakon 30 minuta rezultat je bio neriješen (55:55), ali je Bosna Royal uspjela u finišu da slomi otpor rivala.
Uspjeli su nekako da dođu do trijumfa u ovom duelu, ukupno šestog u ovoj sezoni.
Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Draško Knežević sa 16 poena, dok je kod Bošnjaka Ernad Mujić ubacio 17 koševa.
Gostjuću pobjedu upisao je i Student iz Mostara. Ovaj tim je slavio u Vogošći rezultatom 71:63.
Berin Gudić sa 18 i Dejan Marković sa 17 poena predvodili su goste do trijumfa, a na drugoj strani Đorđe Mičić je ubacio 16.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Da čovjek ne povjeruje
Raspad reprezentacije usred SP: Političari biraju tim, igrači u suzama u 'ratu bez oružja'
Zbog povrede
Amar Dedić otpao za večerašnju utakmicu! · Saznajemo
Zanimljiva situacija
Mourinho otpisao trojicu, jedan ne želi ni čuti za odlazak "Ma, nema šanse"
Nakon pobjede protiv Katara
Barbarez otkrio da je Mahmić zaplakao nakon gola, pa "zaprijetio" SAD-u!
Ogroman novac je u igri