DFB Kup

Bayern ponovo pobijedio Borussiju

Minhenski Bayern pobijedio je večeras velikog rivala Borussiju iz Dortmunda sa 2:1 u susretu osmine finala DFB Kupa.

Loša serija tima iz Dortmunda nastavljena je i večeras i Bavarci su ih eliminisali iz borbe za jedan trofej.

Poveo je domaći tim u 12. minuti. Mrežu gostiju zatresao je Jerome Boateng za prednost od 1:0, da bi u 40. minuti novi gol za domaće postigao Thomas Muller za sigurno vodstvo od 2:0.

U nastavku se Bayern malo opustio. Iskoristili su to gosti i u 77. minuti dolaze do gola za 2:1, ali do kraja nisu uspjeli da dođu do produžetaka ili preokreta.

Tako je Bayern nastavio put ka novom trofeju i teško da će ga iko zaustaviti na tom putu.