Mladi bh. košarkaš Luka Garza (18) odigrao je sinoć odličan meč u NCAA ligi. Njegov univerzitet Iowa je nakon produžetka savladao Illionois 104:97, a Garza je susret završio sa double-double učinkom.
Garza je nedavno po drugi put dobio nagradu za najboljeg rookie igrača konferencije. Činjenica da je igrač prve godine utjecala je na njegove igre, koje su varirale od fantastičnih pa do nešto slabiji.
Sinoć je 211 centimetara visoki košarkaš briljirao. Protiv slavnog koledža je imao double-double učinak od 19 poena i 11 skokova i to za 30 minuta na parketu.
Garza je ove sezone na učinku od 10 poena i nešto više od šest skokova po meču, a Iowa je na omjeru 10-9.
Drugi bh. košarkaš u NCAA Ajdin Penava nije nastupio za univerzitet Marshall protiv Charlottea. Ovaj 20-godišnji košarkaš je nakon fantastičnih partija doživio povredu i moraće na kraću pauzu.
Promo
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Student je izgleda meta dva kluba, a jedan bi mogao biti posebna priča
Bosna ima najvećeg dragulja! Željko Obradović ga želi u Partizanu, Miško Ražnatović zove u Megu!
I on se oglasio zbog dešavanja u Srbiji
Niko nije zadao takav udarac Vučiću kao Vidić, legenda ne želi da šuti: "Nećemo da kriminalci..."
Trijumf u Novom Pazaru