Penava i Garza ponovo odlični

Marshall poražen, Iowa slavila

Bh. košarkaši u NCAA ligi ponovo su imali zapaženu noć.

Prvi bloker lige Ajdin Penava blistao je u meču protiv devetorangiranog univerziteta Xavier u kojem je njegov Marshall nažalost poražen 77:81.

Međutim, Penava je pružio još jednu odličnu partiju. Za 34 minute na parketu ubacio je 25 poena (9 od 16 iz igre), te je uhvatio devet skokova uz dvije blokade.

Univerzitet Marshall je na omjeru od osam pobjeda i četiri poraza, a sve četiri utakmice izgubili su na gostovanjima.

Odličnu noć imao je u Luka Garza. On je u pobjedi Iowe nad Southern Utah koledžom (92:64) na praketu proveo 19 minuta, a ubacio je 17 poena uz pet skokova i dvije blokade.

Iowa je trentno na omjeru 7-6, a čak pet pobjeda su zabilježili na domaćem parketu.