HNL

Golijada u Osijeku i pobjeda Dinama

U golijadi na Gradskom vrtu u Osijeku Dinamo je sa 4:2 savladao domaću ekipu.

Dinamu je vodstvo donio Soudani lijepim golom u 15. minuti, a zatim u 38. minuti asistira Ademiju za 2:0.

U nastavku je Olmo golom u 57. minuti dokrajčio Osječane, a Ademi u 68. minuti postiže novi gol za visokih 4:0.

Grezda i Boban su u 74. i 77. minuti smanjili na 4:2, no spasa za Osijek nije bilo, pa je Dinamo na kraju došao do 16. pobjede i već sada je na plus 15 u odnosu na Rijeku.

Potražite više informacija na temu 1. HNL:

Što se bh. igrača tiče, Izet Hajrović je kod gostiju igrao od 71. minute, Amer Gojak i Armin Hodžić nisu dobili šansu. Haris Hajradinović je odigrao 90 minuta za Osijek.