Lagan trijumf Bavaraca

Bayern se prošetao Freiburgom uz bombu Tolissoa

Minhenski Bayern savladao je večeras kao gost ekipu Freiburga sa 0:4 u susretu 25. kola Bundeslige.

Bavarci su bez većih problema došli do trijumfa protiv posve nemoćnog rivala u ovom duelu.

Golijadu su otvorili u 25. minuti. Nakon lijepe akcije gostiju vlastitu mrežu je pogodio Schwolow za prednost od 0:1.

Samo tri minute kasnije Bayern je povećao prednost, a spektakularan gol postigao je Tolisso za sigurno vodstvo od 0:2.

Ovim rezultatom se otišlo na odmor da bi u drugom poluvremenu Bavarci postigli još dva gola. Prvo je Sandro Wagner u 54. minuti pogodio za 0:3, da bi konačnih 0:4 postavio Thomas Muller u 69. minuti.