Na krilima Damiana Lillarda

Portland gazi sve pred sobom, Nurkić solidan sa smanjenom minutažom

Košarkaši Portland Trail Blazersa su sinoć na svom parketu upisali i osmu uzastopnu pobjedu, ovoga puta protiv New York Knicksa (111:87).

Trećeplasirani tim Zapadne konferencije nije imao većih problema u duelu sa Knicksima. Početak utakmice je proticao u egalu, a onda je Portland dobrom serijom završio prvu dionicusa sedam poena viška (35:28).

Domaći su na startu druge četvrtine došli do velikih +15 (43:30), ali se New York vratio u igru pa se na odmor otišlo pri rezultatu 57:52 za Blazerse.

Pitanje pobjednika je riješeno u trećoj dionici u kojoj je Portland imao i +20, na kraju +16 (87:71), da bi u posljednjoj četvrtini dodatno povećao prednost i rutinski slavio sa 111:87.

Bh. košarkaš Jusuf Nurkić pružio je solidnu partiju postigavši 11 poena uz osam skokova i četiri asistencije, a na terenu je proveo dosta manje vremena nego inače - 18 i po minuta. Najefikasniji i najbolji igrač utakmice bio je Damian Lillard sa 37 poena uz šut za tri poena 8/11, dok je C.J. McCollum postigao 19. Knickse je predvodio Hardaway sa također 19 poena.