Aston Villa je početkom sezone angažovala italijansku instruktoricu joge Ambru Vallo. Njen zadatak je da doprinese fizičkoj spremnosti fudbalera Ville, ali i da igrače iz omladinske škole engleskog kluba poduči važnostima i prednostima joge.
Profesionalni fudbaleri u današnje vrijeme moraju biti spremniji nego ikada kako bi se mogli takmičiti na vrhunskom nivou. To znači da su spremni učiniti i isprobati sve kako bi njihova tijela bila u vrhunskom stanju.
Tako je za mnoge igrače i joga postala jedan od "alata" kojim "održavaju" svoja tijela. Joga je posebno korisna starijim igračima koji i u poznim godinama žele zadržati fleksiblinost i spriječiti povrede.
Legende poput Johna Terryja i Ryana Giggsa su među prvima koji su se okrenuli jogi u pokušaju da produže svoju karijeru.
Čini se da Johnu Terryju za sada to polazi za rukom s obzirom da je i u 38. godini života u stanju pomoći svojim saigračima na terenu. Upravo je Terry fudbaler Ville koji najčešće ide na "tretmane" kod Ambre Vallo, koja iza sebe ima i karijeru balerine.
Ambrini časovi joge traju od 20 minuta do jednog sata, a ona je u razgovoru za britanske medije otkrila kako je raditi sa vrhunskim fudbalerima.
"Svi se mi znamo funkcionalno kretati, a za to nam je potrebna stabilnost, snaga i fleksibilnost. Fudbaleri su prilično jaki i potrebno je da imaju poseban program koji odgovara njihovim potrebama. To nije kao obični čas joge. Većinom sa njima radim na fleksibilnosti i stabilnosti. Na primjer, pokušavam staviti naglasak na ispravno držanje koje poboljšava fleksibilnost kukova i nogu, kao i stabilnost abdomenalnog zida", istakla je Ambra Vallo.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
I BiH bi potpisala slično
Na Balkanu napravljeno fudbalsko čudo, UEFA udarila zabranu: I danas je ukras države
Crvena zvezda još ne odustaje
Mitar Mrkela je večeras zatresao Beograd, nemoguće se upravo dešava: "Ponuda je tu"
Turci donijeli veliku vijest
Jose Mourinho zapečatio sudbinu Dominiku Livakoviću?! "Nećeš braniti zato što si..."
Košrkaš je javno prozvao Srbiju
Vučić opravdano strahuje! Simanić nikad neće zaboraviti šta mu je uradio Đoković: "Jutros mi je..."
Velež ostvario pobjedu