Današnji žrijeb u Nyonu je FK Sarajevo za protivnika u 1. pretkolu Evropske lige donio armenski Banants Erewan.
Od prije se znalo da će Sarajevo imati status nositelja, što je ujedno bilo od pomoći kod određivanja mogućih protivnika, a bordo klub za rivala je na kraju dobio Banants koji je prošlu sezonu u Armeniji okončao na drugoj poziciji.
Banants nema dugu tradiciju, osnovan je 21. januara 1992. godine, a svoje domaće utakmice igra u Erewanu na stadionu koji može primiti oko 5.000 gledalaca.
U svom rosteru koji čine pretežno armenski fudbaleri Banants ima ukupno 28 fudbalera, među kojima su i trojica s naših prostora, tačnije iz Srbije (Ognjen Krasić, Aleksandar Đoković i Borislav Jovanović).
Ekipa čija se vrijednost procjenjuje na tri miliona eura u svojoj dosadašnjoj historiji je jednom bila prvak Armenije, a još je osvojila tri nacionalna kupa i jedan Superkup.
U prošlosti Banants je već imao priliku igrati u našoj zemlji, tačnije 2009. godine kada se također u pretkolu Evropske lige sastao sa Širokim Brijegom. Više razoga za slavlje imao je bh. tim, koji se s ukupnih 2:1 plasirao dalje.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Košrkaš je javno prozvao Srbiju
Vučić opravdano strahuje! Simanić nikad neće zaboraviti šta mu je uradio Đoković: "Jutros mi je..."
Navijačka grupa se zove Torcida
Ponoćna akcija Albanaca u "srcu Srbije", više neće da trpe, poruka je žestoka: "Na vrata smo vam..."
Spektakl u nadoknadi
Hulk raspalio kao nekad: Pogledajte golčinu kojom je pocijepao mrežu
Iznenađujuća, ali razumljiva odluka
Za nemirnu nedjelju u Srbiji pobrinuo se Đoković, razočarao je milione: "Izvinite, ali ja..."
Simanić se osjeća izdanim