Evropska liga, 2. pretkolo

Beširović povrijeđen u pobjedi Hajduka, Partizan se provukao

Splitski Hajduk i beogradski Partizan plasirali su se u 3. pretkolo Evropske lige.

Hajduk je sa 2:3 slavio u Sofiji kod Slavije i uz 1:0 iz prvog meča ostvario je plasman u narednu fazu takmičenja.

Jurić i dva puta Caktaš pogađali su za Splićane, dok su za domaće pogađali Ivanov i Yomov.

Ovaj meč je obilježila i čini se teža povreda bh. fudbalera Dine Beširovića koji je nakon pet minuta u bolovima napustio teren.

Naredni protivnik Hajduka vjerovatno će biti rumunski velikan Steaua iz Bukurešta.

Partizan je uz veliku muku ostvario prolaz dalje. Nakon 1:0 iz Beograda večeras su odigrali mršavih 1:1 protiv litvanskog Trakaija, ali su ipak prošli dalje.

Domaći su poveli golom Osipova već nakon devet minuta, da bi Miletić u nadoknadi prvog dijela izjednačio na 1:1.

Iako je Soumah isključen na početku drugog poluvremena, Trakai nije uspio da postigne dva gola i crno-bijeli idu dalje.