Gary Mabbutt je još i dobro prošao
Užas: Pacov mu jeo nogu, legendu Tottenhama po buđenju dočekao krvav prizor
Odmor u Južnoj Africi pretvorio se u bizarnu noćnu moru za nekadašnjeg kapitena i legendu Tottenhama, Garyja Mabbutta.
Garry Mabbutt je boje Pijetlova branio od 1982. do 1998. godine i za to vrijeme skupio blizu 500 nastupa za Tottenham, a odavno uživa u fudbalskoj penziji. Ipak, danas 57-godišnji Mabbutt ima dosta problema sa zdravljem, pa tako osim sa brojnim fudbalskim povredama čije posljedice osjeća i danas, muku muči i sa dijabetesom tipa 1.
Upravo je dijabetes dijelom bio odgovran za užas koji ga je snašao u Južnoj Africi. Mabbutt je boravio u Nacionalnom parku Kruger u Južnoj Africi kada se probudio i vidio da su plahte na njegovom krevetu prekrivene krvlju. Još veći užas ga je snašao kada je shvatio da je pacov jeo njegovo stopalo.
Naime, pacov se ušunjao u njegov krevet i počeo jesti njegovo stopalo. Kada se probudio Mabbutt je otkrio rupu koju je pacov progrizao na njegovom nožnom palcu, ali i "štetu" na donjem dijelu njegovog stopala. Mabbutt nije primijetio da pacov jede njegovo stopalo jer je zbog diabetesa i povreda iz fudbalskih dana većim dijelom izgubio osjećaj u predjelu stopala.
Nakon užasnog incidenta sa pacovom Mabbutt se hitno vratio u Englesku gdje je i operisan. U Južnoj Africi je boravio sa svojom kćerkom, studenticom veterine na Cambridgeu. Ona je stažirala u Južnoj Africi, a on je osim što je pratio svoju kćerku vrijeme korsitio za odmor.
"Na nesreću, zbog dijabetesa i povreda tokom karijere imam vrlo malo osjećaja u svojim stopalima. Tako da sam legao spavati, a tokom noći je pacov došao u moju spavaću sobu, popeo se na krevet i odlučio da se 'počasti' mojim stopalom. Napravio je dosta veliku rupu u mom palcu, skroz do kosti, kao i dosta štete na donjem dijelu mog stopala koje se inficiralo... Brzo sam se vratio u Englesku gdje sam proveo sedam dana u bolnici", izjavio je Mabbutt za Radio Five i dodao da je još i dobro prošao:
"Imao sam dosta sreće što u pitanju nisu bila dva pacova. Moglo se desiti da se ne probudim i stvari bi bile puno gore".
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Rossonerima baš sada treba
Modrić čelnicima Milana preporučio svog prijatelja, odmah su krenuli po njega: "On je zvijer"
Slavni fudbaler se oglasio pismom
Crna nedjelja za režim, pao je prvi veliki grad! Vidić srušio Vučića: "Vidim Srbiju koja se..."
Kakve riječi teniske ikone
Vučić je čuo, Srbija je čula: Novak Đoković iz Londona poslao poruku za sva vremena!
Projekat je dosta ambiciozan
Udar na Beograd! U Srbiji prave novi "Real", pao rekord, stigli milioni: "Vučić nam je obećao da..."
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Turci donijeli veliku vijest