Vikend za zaborav

Omere, driblere: Neymar i Messi izgubili najviše lopti u Evropi

Ako bi nas neko probudio iz dubokog sna i pitao ko su najbolji dribleri svjetskog fudbala, odgovorili bi mu za tili čas: Messi i Neymar.

Njihova najupečatljivija karakteristika ovoga vikenda međutim nije došla do izražaja. Ljudi za koje smatramo da ne znaju izgubiti loptu, propisno su se obrukali. Dva ponajveća virtuooza imali su katastrofalnu statistiku u statrističkom parametru - izgubljene lopte. Najgoru od svih igrača iz liga petice.

Neymar je izgubio posjed više od bilo kojeg drugog igrača u pet najboljih evropskih liga tokom vikenda - čak 34 puta.

Opti podaci pokazuju kako je Messi predao posjed 27 puta u pobjedi Barcelone nad Real Valladolidom.

Potražite više informacija na temu La Liga:

Slabo stanje terena možda može pomoći objasniti zašto je Messi bio osobito rastrošan, što svakako za njega nije uobičajeno.

Što se Brazilca tiče to što je postigao gol u trijumfu PSG-a od 3:1 zasjenila je činjenica da mu je uzeo loptu ko god je to poželio.

Oglasi

NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.