GOŠK prilika da se Plavi probude
Je li vrijeme da Željo zaigra punim kapacitetom?
Posljednji susret 12. kola Premijer lige BiH igraju danas Željezničar i GOŠK, a on počinje u 19 sati.
Željo je od mogućih šest u posljednja dva kola osvojio dva boda i zato je danas na Grbavici svima jedina želja da se ostvari pobjeda i sve osim toga bi bilo veliko razočarenje za navijače, igrače, struku i upravu kluba.
No, posebno je zabrinjavajuća igra Željezničara, posebno u meču protiv Slobode i ambiciozni tim kakav je Željezničar ne može sebi da dozvoli da spašava bodove u duelima s drugim ekipama, ali i da za 90 minua ne stvori ni jednu veliku šansu.
Želju čekaju dva domaća susreta, a GOŠK, uz dužno poštovanje, izgleda kao jako dobar rival za vratiti se na pobjedničke staze, mada i u Gabeli žele nešto da se pitaju večeras. Uostalom, kao da se jednom ove sezone pokazalo u Premijer ligi da je 'lopta okrugla'.
GOŠK jeste u očajnoj formi, zbog čega je otišao i Feđa Dudić, ali Gabeljani nemaju šta da izgube i zato će protiv Želje na sjajnom terenu i u vjerujemo odličnom ambijentu igrati rasterećeno.
Željo je u prethodnih sedam mečeva ostvario svih sedam pobjeda nad GOŠK-om, a prošli duel ovih ekipa odlučio je Asim Zec.
Trenutno je Željo na pet bodova od vodećeg Sarajeva i tri od drugoplasiranog Zrinjskog, pa mu je u svakom slučaju pobjeda pod moranje. Koliko to "mora" zna da bude korisno, toliko može da bude i problem, no ostaje da vidimo kako će se izabranici Milomira Odovića večeras ponašati na terenu i hoće li konačno pokazati zašto su - Željezničar.
Promo
Mali fudbal izazvao veliko interesovanje publike
Najveći prijatelj domaćeg sporta: Mozzart uz futsal turnire u Srpcu i Modriči
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Mogući su ozbiljni neredi
Počeo desant zloglasnih na Srbiju! Na jug ih je došlo 150 odabranih, dok Beogradu prijeti neviđeno
Morao napustiti Real
Koga je to u Madridu prozvao Isco? "Neki te jednostavno ne cijene"
Na susretu kvalifikacija za Konferencijsku ligu
Srbi su čekali i dočekali, Kosovo završilo na stubu srama: "Neka cijela Evropa zna da smo..."
Košrkaš je javno prozvao Srbiju
Vučić opravdano strahuje! Simanić nikad neće zaboraviti šta mu je uradio Đoković: "Jutros mi je..."
Onda je shvatila da nije realno