Košarkaši Real Madrida demolirali su u meču 9. kola ACB lige Gipuzkou sa 104:71.
Kraljevi su stigli do nove lagane pobjede i sada su na vrhu ACB lige s omjerom 8-1, dok je njihov današnji riva zakovan za dno sa 2-7 omjerom poslije devet kola.
Praktično je na početku sve bilo poznato. Real je odmah poveo 72, pa 22:11, a na kraju prve četvrtine bilo je plus 10 - 28:18.
U drugoj četvrtini Kraljevi dolaze do 28 poena prednosti, na poluvremenu su imali plus 25 (56:31).
U zadnjoj četvrtini su otišli i na maksimalnih 38 poena prednosti nad nemoćnim gostima, da bi konačan rezultat glasio 104:71.
Zanimljivo da su na vrhu liste strijelaca ovog meča bili igrači Gipuzkoe Sanadze i Bobrov koji su ubacili 17 i 15 poena. Taylor i Prepelić su kod Reala ubacili po 14, Reyes 13, Carroll i Campazzo po 12, a Yusta 11 poena.
Promo
Pharma Classic iz Zagreba šampion je petog turnira
Spektakularan 3x3 turnir Mozzartbet tour Republike Srpske u Novom Gradu
Oglasi
NAPOMENA: Komentari odražavaju stavove njihovih autora/ica, a ne nužno i stavove portala SportSport.ba te portal ne može i neće odgovarati za sadržaj tih kometara. Komentari koji sadrže vrijeđanja, psovanja i vulgaran riječnik mogu biti uklonjeni bez najave i objašnjenja, ali to ne obavezuje SportSport.ba da obriše sve komentare koji krše pravila. Čitanjem prihvatate mogućnost da među komentarima mogu biti pronađeni sadržaji koji mogu biti u suprotnosti sa vašim uvjerenjima.
Popularno
Onda je shvatila da nije realno
Novak se odmara u Crnoj Gori, pa došla i slavna teniserka: “Željela sam ga za muža”
Kako su završili, tako je počelo
Beograd i Srbija večeras na Marakani gledaju tužnu sliku srpskog fudbala
Suđenje u decembru, prijeti mu doživotni zatvor
Zvijezda okovana u lance - Umjesto na terenu do kraja života će iza rešetaka
Simanić se osjeća izdanim