Košarkaši Turk Telekoma nisu imali nikakve šanse

Ekipa Željka Obradovića nastavila dominaciju

Fenerbahče upisao ubjedljivu pobjedu protiv Turk Telekoma

S. Pašalić

Košarkaši Fenerbahčea su u 16. kolu turskog prvenstva stigli do ubjedljive pobjede protiv Turk Telekoma 87:64.

Od samog početka utakmice Fenerbahče je stvorio veliku prednost, a već nakon prve četvrtine je bilo 13 poena prednosti za domaći tim.

I drugu četvrtinu su domaći košarkaši dobili, a na poluvrijeme se otišlo rezultatom 41:24.

U trećoj četvrtini gosti su uspjeli smanjiti zaostatak na 8 poena razlike, ali su domaći na kraju ove dionice ponovo imali 12 poena razlike.

Posljednju četvrtinu Fenerbahče je totalno razbio Turk Telekom tako da je konačan rezultat glasio 87:64.

Potražite više informacija na temu Super Ligi:

Najbolji kod domaćih su bili Nicolo Melli sa 19 i Kostas Sloukas sa 16, dok je za goste Vladimir Štimac ostvario sjajan učinak i ubacio 20 poena.

Fenerbahče je i dalje prvi na tabeli, dok je Turk Telekom na četvrtom mjestu.