Mladi nogometaši Slobode ovom pobjedom stekli su veliku prednost pred uzvratnu utakmicu koja će biti odigrana 24. aprila na pomoćnom terenu stadiona Tušanj.

Iako su dva puta gubili

Juniori Slobode u prvoj utakmici polufinala Omladinskog kupa BiH slavili u Banja Luci

Esmer Oštraković

Jučer je odigrana utakmica polufinala Omladinskog kupa BiH, a tuzlanska Sloboda ostvarila je pobjedu na gostovanju kod Borca iz Banja Luke rezultatom 3:2.

Prvi su u vodstvo došli domaći preko Kuruzovića u 36. minuti, a gosti do poravnanja dolaze nakon pet minuta igre u nastavku golom Kovčića koji je postigao sjajan gol iz slobodnog udarca.

U drugom poluvremenu ponovo Borac dolazi do prednosti u 74. minuti preko Eskića. Tri minute kasnije Sloboda je ponovo izjednačila a strijelac je bio Ibrahim Kadrić. Pobjedu Slobodi donio je Omerović u 85. minuti.