Odličan meč na pomoćnom terenu stadiona Grbavica završen je podjelom bodova

Juniorska Premijer liga

S. Bošković, foto: S. Bošković

Juniori Željezničara i Slobode remizirali su danas u 17. kolu juniorske Premijer lige.

Susret između ova dva tima odigran je na pomoćnom terenu stadiona Grbavica, a završen je rezultatom 1:1.

Domaći tim je poveo preko Edina Mujića nakon deset minuta igre, a s tim rezultatom se otišlo i na odmor.

Gostujući tim krenuo je u nastavak utakmice dosta ofanzivnije, te je do izjednačenja došao u 66. minuti susreta. Za Slobodu je pogodio Muratović Asim. Do kraja meča obje ekipe su imale svoje šanse za pobjedu, no rezultat je ostao nepromijenjen.

Vrijedi napomenuti da su jučer odigrana još dva susreta juniorske Premijer lige. Zrinjski je u gostima slavio protiv Zvijezde rezultatom 2:1. Za goste iz Mostara pogodili Šilić Nikša, te Mašić Anes, dok je s druge strane Perić Renato pogodio vlastitu mrežu.

Juniori Borca su u Banja Luci upisali visoku pobjedu nad Veležom rezultatom 6:1. Za domaći tim su po jedan gol dali Đorđe Milutinović i Turanjanin Nikola, dok su dva gola postigli Kuruzović Dorian i Eskić Srđan, dok je jedini gol za goste postigao Agović Anes u 38. minuti igre.

Potražite više informacija na temu Premijer omladinska liga BiH U-19:

Juniorska Premijer liga, 17. kolo:

FK Željezničar - FK Sloboda 1:1 (Mujić 10' / Muratović 66')
FK Zvijezda 09 - HŠK Zrinjski 1:2 (Renato ag. 49' / Šilić 5', Mašić 74')
FK Borac - FK Velež 6:1 (Milutinović 55', Turanjanin 66', Kuruzović 77', 84', Eskić 79', 86' / Agović 38')